in

ক’ৰোনাক ৰোধ কৰিবলৈ মন্ত্ৰী হিমন্তৰ নতুন পদক্ষেপ

HBS

গুৱাহাটীঃ অসমত ক’ৰোনা মহামাৰীৰ প্ৰাদুৰ্ভাৱ বৃদ্ধি পোৱাৰ পৰিপ্ৰেক্ষিতত ইয়াক মোকাবিলা কৰাৰ অৰ্থে স্বাস্থ্য মন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই কালি এখন সংবাদ মেলৰ আয়োজন কৰে৷ সংবাদ মেলত এই সন্দৰ্ভত গ্ৰহণ কৰিবলগীয়া বিভিন্ন পদক্ষেপসমূহৰ বিষয়ে সদৰী কৰে মন্ত্ৰী শৰ্মাই৷

ৰাজ্যত ভয়াৱহ হাৰত কৰ’নাৰ সংক্রমণ বৃদ্ধি পোৱাত গুৱাহাটীৰ পাছত আজিৰ পৰা সমগ্র ৰাজ্যতে ৰেপিড এণ্টিজেন টেষ্ট আৰম্ভ কৰা হৈছে৷ আনহাতে অসমত কৰ’না ৰোগীক আক্রমণাত্মক (এগ্রেছিভ) চিকিৎসা আৰম্ভ কৰাৰ লগতে প্লাজমা বেংক স্থাপন কৰা হৈছে৷ প্লাজমা বেংকত অসমৰ লগতে দেশৰ অন্য ৰাজ্যৰো কৰ’নাৰ পৰা সুস্থ হোৱা লোকৰ প্লাজমা দান কৰিবলৈ আহবান জনোৱা হৈছে৷ প্লাজমা দাতাক বিশেষ আতিথ্যৰ পৰা বিভিন্ন চৰকাৰী আঁচনিত অগ্রাধিকাৰ প্রদান কৰা হ’ব৷

এতিয়াৰে পৰা ক’ৰোনাত আক্রান্ত হৈ চিকিৎসাধীন হৈ থকা মধুমেহ ৰোগী আৰু ৬৫ বছৰতকৈ অধিক বয়সৰ লোকক দৈনিক ১০০ টকা মূল্যৰ ফল-মূল অতিৰিক্তভাৱে প্রদান কৰা হ’ব৷ আজি এই কথা ঘোষণা কৰে স্বাস্থ্য মন্ত্রী হিমন্ত বিশ্ব শর্মাই৷ জনতা ভৱনত অনুষ্ঠিত এখন সংবাদমেলত আজি মন্ত্রী হিমন্ত বিশ্ব শর্মাই কয় যে অসমত আজি ক’ৰোনাত আক্রান্তৰ সংখ্যা ২০ হাজাৰ অতিক্রম কৰে৷ আনহাতে এইপর্যন্ত ক’ৰোনাৰ পৰা সুস্থ হৈ উঠিছে ১৩,৫৫৪জন লোক৷

চিত্ৰৰ উৎসঃ ইণ্টাৰনেট

Tags

What do you think?

Written by admin

A multimedia journalist based out of Guwahati, covering public policy, healthcare, and social issues.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading…

0

Kaziranga Orchid Park To Be Established At Kohora

CM Visits Flood Hit Kaziranga National Park, Takes Stock Of Situation