in ,

এদিনতে ৬০,৫০০ত কৈও ক’ভিড আক্ৰান্তৰ সংখ্যাৰে অভিলেখ গঢ়িলে আমেৰিকাই

america

নিউজ ডেস্কঃ বৃহস্পতিবাৰে অৰ্থাৎ ৯ জুলাই ২০২০ তাৰিখে আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত ৬০,৫০০ত কৈও অধিক লোকে ক’ভিড-১৯ত আক্ৰান্ত হোৱাৰ বাতৰি প্ৰকাশ পাইছে৷ এদিনতে ইমান সংখ্যক লোক ক’ভিড-১৯ত আক্ৰান্ত হোৱাৰ জৰিয়তে ই এক প্ৰকাৰে অভিলেখৰ সৃষ্টি কৰিছে৷

এই সন্দৰ্ভত মায়ামিৰ জেকছন ছাউথ মেডিকেল চেণ্টাৰৰ আইচিইউ মেডিকেল সঞ্চালক ড০ এণ্ড্ৰিউ পেষ্টৱস্কিয়ে কয় যে স্বাৰ্থপৰতা (মাস্ক পৰিধান নকৰা) বনাম মোৰ কৰ্মচাৰী দলৰ স্বাৰ্থপৰবিহীনতাৰ মাজৰ যুদ্ধই সকলোৰে ক্ষতি কৰিছে৷ আৰু মইও তেওঁলোকৰ কাৰোবাৰ কাৰণেই ক’ভিডত আক্ৰান্ত হৈছো৷

যোৱা বৃহস্পতিবাৰে ফ্ল’ৰিডাত প্ৰায় ৯০০০ জন লোক নতুনকৈ ৰোগত আক্ৰান্ত হোৱাৰ লগতে ১২০ জন লোকৰ মৃত্যুও ঘটিছে৷ গভৰ্ণৰ ৰন ডিছেণ্টিছে জনসাধাৰণক বিতত নহ’বলৈ আহ্বান জনাইছে৷

উল্লেখ্য, ফ্ল’ৰিডাই চিকিৎসাধীন হোৱা ক’ভিড ৰোগীৰ সংখ্যা প্ৰকাশ নকৰে৷ কিন্তু এই সপ্তাহটোৰ আৰম্ভণিতে ফ্ল’ৰিডাৰ কিছুমান চিকিৎসালয়ে তেওঁলোকৰ ইনটেনছিভ কেয়াৰ ইউনিটৰ ৰোগীৰ পূৰ্ণ হোৱা বুলি জানিবলৈ দিছে৷

 

উৎসঃ ৰয়টাৰ

চিত্ৰঃ ইণ্টাৰনেট

 

Tags

What do you think?

Written by admin

A multimedia journalist based out of Guwahati, covering public policy, healthcare, and social issues.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Loading…

0

Modifications On The Sale of Grocery and Other Essential Commodities

Tablighi Jamaat: Delhi Court Grants Bail To Foreign Nationals